Організація спілкування в сім’ї

1. Приділяйте велику увагу повсякденному спілкуванню з дитиною.
2. Стежте за власним мовленням.
3. Намагайтесь говорити спокійно, доброзичливо.
4. Не зловживайте словами «повинен», «треба».
5. Говоріть дітям «дякую», «вибач».
6. Давайте можливість дитині не тільки слухати, а й думати, висловлювати власні судження, брати активну участь у спілкуванні.
7. Ненав’язливо поправляйте дитину, яка неправильно промовила слово чи побудувала фразу, причому краще зробити це під час розмови, щоб не переривати спілкування.
8. Формуйте в дітей навички ввічливого спілкування: вміти вислуховувати співрозмовника, з повагою ставитися до його думки.

Виховання в дітей чуйності, ввічливості й поваги до людей

1. Будьте взаємно уважними, чуйними, уникайте сварок і образ.
2. Подавайте дітям приклад такого ставлення до сусідів, колег по роботі, а також до людей незнайомих, що потребують допомоги.
3. Успіх виховання дітей залежить від поєднання поваги до дітей з вимогливістю до них. Дорослі часто забувають про те, як вони поводилися в дитинстві, які інтереси й сумніви сповнювали їхні серця. Вмійте поставити себе на місце дитини. Поважайте в ній людину, цікавтеся її успіхами й невдачами. Поважаючи дитину, не забувайте про вимогливість. Поважати – не означає потурати!
4. Вправляйтеся зі своїми дітьми у гуманних вчинках. Організуйте їхнє життя так, аби вони у справах могли виявляти турботу про менших і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своєму товаришеві, бути ввічливими з сусідами і знайомими.

Шість фраз, щоб стати ближче…

Незважаючи на те, як пройшов день, навіть якщо він був складним, нервовим, напруженим. Навіть якщо він був сповнений конфліктів, сварок та інших неприємних подій, перш ніж лягати спати, постарайтеся завершити день на позитиві.
Завершення дня на позитивній ноті позитивно впливає на ваше самопочуття і на той настрій, з яким ви прокинетеся завтра. Для цього, часом, досить усього кілька приємних слів або фраз і хоча б трішки сміху. Ці шість фраз допоможуть вам налаштувати себе і дитину на хороший наступний день і спокійну ніч:
• Що в тебе сьогодні було веселого (кумедного, цікавого, несподіваного)?
• Що б ти хотів / хотіла робити завтра? З ким хотілося б його провести?
• Як ти думаєш, чи є хто-небудь, кому ми могли б запропонувати
допомогу завтра?
• Що б ти з'їв / з'їла на сніданок завтра?
• Скільки разів посмішка прикрашала твоє личко сьогодні?
• Як думаєш, що тобі насниться вночі?
Немає необхідності задавати дитині всі питання відразу. Задайте одне-два питання. Такі, які б вони зблизили вас з малюком, поліпшили настрій. Зовсім маленьким підійдуть прості питання, а старші діти вже будуть більш зацікавлені питаннями, які спонукають подумати, поміркувати над своїми почуттями, позгадувати, помріяти…

Кiлькiсть переглядiв: 250